دکتر سجادی: فدراسیون سوارکاری ایران در اهتمام جدید با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان برنامه‌های خوب و مدونی را طراحی کرده است

1402/03/06 | روابط عمومی

دکتر سجادی: فدراسیون سوارکاری برای سال جاری ۱۴۰ رویداد را برنامه‌ریزی کرده است/ رویداد امروز نشان داد اگر بخواهیم کار مثبت و با کیفیت انجام دهیم می‌توانیم و شایستگی کار سالم را داریم


وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه مسابقات جهانی پرش با اسب نشان داد اگر بخواهیم کار مثبت و با کیفیت انجام دهیم می‌توانیم و شایستگی کار سالم را داریم گفت: با رایزنی که با فدراسیون جهانی شده قرار است مهرماه فینال رقابت‌های جهانی نیز در ایران برگزار شود. حداقل ۲۰ کشور هم قرار است در مسابقات شرکت کنند. اینها اتفاقات خوبی برای سوارکاری ایران است.
دکتر سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در حاشیه برگزاری مسابقات بین‌المللی جام آرموس که در مجموعه سوارکاری و چوگان نوروزآباد برگزار شد، اظهار کرد: فدراسیون سوارکاری ایران در اهتمام جدید با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان برنامه‌های خوب و مدونی را طراحی کرده است. به طور مثال در سال جاری قرار است ۱۴۰ رویداد برگزار کنند و تاکنون ۱۷ رویداد را پشت سر گذاشته‌اند که یکی از این رویدادها همین مسابقات است.

وی افزود: ششمین مرحله این مسابقات در ایران در حال برگزاری است، اتفاق ارزشمندی است و برای تحول میزبانی رویدادهای سوارکاری از نوع پرش برای فدراسیون ایران مهم است. این میزبانی‌ها می‌تواند آمادگی خوبی را برای تقبل میزبانی‌های دیگر به ما بدهد. 

وی گفت: با رایزنی که با فدراسیون جهانی شده قرار است مهرماه فینال رقابت‌های جهانی نیز در ایران برگزار شود. حداقل ۲۰ کشور هم قرار است در مسابقات شرکت کنند. اینها اتفاقات خوبی برای سوارکاری ایران است. مسئولان فدراسیون حرکت‌های خوبی را شروع کرده‌اند و این نشان دهنده این است اگر بخواهیم کار مثبت و با کیفیت انجام دهیم می‌توانیم و شایستگی کار سالم را داریم.

وزیر ورزش و جوانان گفت: سوارکاری مثل شنا و تیراندازی در دین اسلام توصیه شده و لذا هم از نظر دینی اهمیت دارد و هم رشته‌ای است که خیر و برکت در آن است.

دکتر سجادی ادامه داد: در دنیا سوارکاری صنعت است. یک مقاله خواندم که می‌گفت اگر سوارکاری در کشوری رشد پیدا کند ۷۲ شغل احیا می‌شود و یکی از نیازهای کشور ما نیز اشتغال است. در طرح جامع ورزش ذکر شده پنجمین شغل پردرآمد در دنیا ورزش و تفریحات سالم است.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: فعالیت مربوط به رشته سوارکاری در ورزش زیاد است. ما رشته‌های چوگان، پرش با اسب و استقامت را داریم ولی بیش از ۱۰ تا ۱۲ رشته زیرمجموعه سوارکاری هستند.

وی ادامه داد: ما نژادهای خوبی در اسب داشته و داریم. هنوز نژاد کاسپین در دنیا طرفدار دارد و باید برنامه‌ ریزی کنیم مشکل قرنطینه رفع شود و با کمک وزارت کشاورزی و وزارت ورزش این مشکل را حل کنیم و بتوانیم مثل خیلی از کشورهای دیگر صادرات و واردات اسب داشته باشیم. اسبی که وارد ایران می‌شود نباید بماند تا عمرش تمام شود. ورزشکاران باید راحت بتوانند برای مسابقات اسب ببرند. اگر ستاد بازی‌های آسیایی سوارکاری را نهایی کند، من هم علاقه مند هستم در این رشته شرکت کنیم. زندی هم قول مدال داده و ان شاءالله هم می‌آورند. اگر در بازی‌ها چهارم هم شویم بسیار ارزشمند است.

دکتر سجادی در ادامه گفت: امسال برای ورزش ما سال مهمی است از طرف دیگر جام ملت‌های آسیا در کشور قطر را داریم‌. دورخیز برای کسب سهمیه المپیک هم داریم. سال مهمی است و امیدواریم در رده باشگاهی نیز موفق باشیم.

آلبوم تصاویر


فایل های ضمیمه


مطالب مرتبط


نظرات

لطفا نظر دهید
نظر شما بعد تایید نمایش داده خواهد شد
لطفا برای نظر دادن قوانین روا رعایت کنید
مواردی که باعث عدم تایید نظر شما خواد شد
1 - تهمت ، توهین و افترا
2 - هرگونه کلامی که مصداق بی ادبی باشدنظرات ارسال شدهنظر خود را ثبت کنید

آخرین بخشنامه ها

1402/04/07 -- بخشنامه رویداد پرش با اسب FEI Jumping Children’s Classics 2023
1402/04/03 -- بخشنامه رویداد پرش با اسب جام لایف
1402/01/23 -- جام اسب سفید در گیلان برگزار می شود
1402/01/08 -- بخشنامه رویداد پرش با اسب جام ققنوس
1401/12/20 -- بخشنامه رویداد پرش با اسب جام کرمان
1401/12/15 -- بخشنامه مسابقه ی قهرمانی کشور هنرهای رزمی سواره ۱۴۰۱جام "البرز استوار
1401/11/24 -- بخشنامه رویداد پرش با اسب شانزدهمین دوره جام صدران پیشرو اسب
1401/11/19 -- بخشنامه رویداد پرش با اسب جام محک
1401/11/18 -- اصلاحیه بخشنامه رویداد پرش با اسب جام کاسپین
1401/11/09 -- بخشنامه رویداد پرش با اسب جام فجر
1401/11/05 -- بخشنامه رویداد پرش با اسب و درساژ جام کاسپین
1401/09/27 -- بخشنامه مسابقه درساژ قهرمانی کشور پونی سواران
1401/09/09 -- بخشنامه دومین دوره جام استاد رضایی
1401/09/06 -- بخشنامه مسابقه درساژ قهرمانی کشور پونی سواران
1401/09/05 -- بخشنامه مسابقه پرش با اسب جام کاسپین(پونی)
1401/08/30 -- بخشنامه ی مسابقه ی انتخابی هنرهای رزمی سواره شاخه ی تنت پگینگ
1401/08/16 -- شانزدهمین دوره جام آزمون برگزار خواهد شد
1401/07/30 -- بخشنامه مسابقه قهرمانی کشور مالکین 1401
1401/07/23 -- بخشنامه برگزاری جام مهر اسب استان قم
1401/07/06 -- بخشنامه مسابقات پرش با اسب قهرمانی کشور بزرگسالان


بخش نامه ها »

اخبار استان ها
مهمترین خبر ها